E-TJERA

Korçë/ Termometri shënon -11°, në Dardhë e Boboshticë nuk kalohet pa zinxhirë

Korçë/ Termometri shënon -11°, në Dardhë e

Teksa vendi ynë po përballet me temperatura të ulëta, në qarkun e Korçës termometri ka shkuar deri në -11 gradë celsius.

Emergjenca Civile në Korçë ka njoftuar se situata paraqitet pa probleme dhe të gjitha akset rrugore janë të hapura e të kriposura. Kalueshmëria e mjeteve është normale me përjashtim të Aksit Boboshticë-Dardhë ku rekomandohet kalimi me zinxhirë në orët e para të mëngjesit.

Nga informacionet e marra, me energjinë elektrike nuk ka probleme.

Njoftimi nga Emergjencat Civile në Korçë:

Ne Qarkun e Korces, situata paraqitet pa probleme.

Rreshje debore gjate nates nuk ka patur.

Tempetatura eshte ne vlerat e ulta -11 grade ndërsa gjatë natës kanë shkuar deri në - 15.

Përgjatë rrugeve nacionale situata paraqitet e mire, te gjitha akset rrugore jane te hapura dhe te kriposura.

Kalueshmeria e mjeteve eshte normale me perjashtim te Aksit Boboshtice-Dardhe ku kalueshmeria e mjeteve te vogla, nga km 9 deri ne km 13, rekomandohet me zinxhir, ne oret e para te mengjezit.

Gjendja e rrugeve rurale ne pergjithesi eshte e mire, nga Bashkia Korce po punohet per hapjen e ruges Shtylle-Panarit.

Nga informacionet e raportuara, me energjine elektrike nuk ka probleme.

Jemi ne ndjekje te situates.

Ditari politik

Të fundit