Flash News

E-TJERA

Kroacia humbet një mesfushor para ndeshjes me Shqipërinë

Kroacia humbet një mesfushor para ndeshjes me Shqipërinë

Nikola Vlashiç nuk ia ka dalë për t’u rikuperuar nga dëmtimi, duke humbur kështu kampionatin Europian.

Mesfushori i Kombëtares kroate shpresonte se do të ishte i gatshëm kundër Shqipërisë, por u detyrua të tërhiqej dhe të largohej nga grumbullimi.

26-vjeçari pësoi një dëmtim në seancën stërvitore me skuadrën. Nga ekzaminimet me rezonancë magnetike, u zbulua këputje e lehtë e ligamenteve të muskujve. Një humbje e rëndë për Kroacinë pasi lëndimi i Vlashiç.

Të fundit