Flash News

E-TJERA

Kroacia përmbys rezultatin, dy gola në pak minuta

Kroacia përmbys rezultatin, dy gola në pak minuta

Kroacia përmbys rezultatin gjatë ndeshjes me Shqipërinë.

Nè pjesën e dytë Kroacia kalon në avantazh, duke shènuar dy gola brenda pak minutash. 

Pas një ore lojë, në minutën e 72-të ishte Kramariç i cili në një kundërsulm do të finalizonte golin e barazimit. 3 minuta më vonë kroatët realizojnë sërish duke shuar entuziazmin kuqezi për të ëndërruar ndaj Spanjës. 

Sakaq, në minutën e 11-të ishte Qazim Laçi, ai i cili shenoi për Shqipërinë. 

Shqipëria dhe Kroacinë përballen me njëra tjetrën në Hamburg, në ndeshjen e vlefshme për Europianin. 

 

Të fundit