Flash News

Ditari i Opozitës

Kryemadhi në njësinë nr.4: Rama takson intelektualët, ‘zhveshi’ nga taksat oligarkët

Kryemadhi në njësinë nr.4: Rama takson intelektualët,

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi e ka nisur ditën e  sotme me një takim me banorët e njësisë nr.4 në Tiranë.

E shoqëruar nga ish-ministri i Infrastrukturës, Edmond Haxhinasto, Kryemadhi dëgjoi nga afër shqetësimet e këtyre banorëve, ndërsa akuzoi kryeministrin Rama se ka ‘zhveshur’ nga taksat oligarkët shqiptarë.

 “Qytetarët po largohen nga mungesa e shpresës. Kryeministri Edi Rama nuk mbajti asnjë premtim të dhënë. Ai takson intelektualet dhe ‘zhveshi’ nga taksat oligarket. Qytetarët janë ata që kanë ndërtuar shtetin dhe me taksat e tyre mbahet shteti. Ne duhet të orientojmë qytetarët në mënyrë të tillë që ata të kenë vetëbesim për të qenë të aftë për të kërkuar llogari. që të hysh në shtëpinë e një banori, duhet të kesh një vendim siç është vendimi i Këshillit Bashkiak. Vendimet dhe votimet e Këshillit, kanë qenë vendime partish. na ndajnë 100 ditë nga 25 prilli, 10 minuta secili nga ne t’ja kushtojë një miku, një shoku. Shqiptarët sot janë të papunë, iu kanë ikur fëmijët jashtë. Ata duan ndryshim që vjen nga 25 prilli”, tha Kryemadhi.

                                    

Ditari politik

Të fundit