Flash News

E-TJERA

Kryeministri grek vizitë në Shqipëri më 6 dhjetor?

Kryeministri grek vizitë në Shqipëri më 6 dhjetor?

Më 6 dhjetor në Tiranë do të mbahet samiti midis Bashkimit Europian dhe Ballkanit Perëndimor.

Shqipëria do të presë liderët e shteteve të Ballkanit Perëndimor dhe zyrtarët e lartë të BE-së, por jo vetëm.

Pjesë e samitit do të jetë edhe kryeministri grek Kyriakos Mitsotakis.

Lajmi ka qarkulluar në media, të cilat kanë shkruar se Mitsotakis do të zhvillojë edhe një vizitë në Himarë.

Nuk ka ende detaje të tjera, apo një reagim zyrtar nga autoritetet greke.

Të fundit