Flash News

E-TJERA

Kthjellime dhe reshje afatshkurtra, parashikimi i motit për ditën e sotme

Kthjellime dhe reshje afatshkurtra, parashikimi i motit për ditën e
Foto ilustruese

Kthjellime dhe vranësira kalimtare do të mbizotërojnë në vendin tonë deri në mesditë. Pritet që orët e pasdites të sjellin shira afatshkurtër dhe të papërfillshëm në zonat e ulëta dhe malore, ndërsa bregdeti mbetet me kthjellime.

Sipas MeteoAlb, temperaturat e ajrit do të luhaten nga 9°C mëngjesi deri në 30°C mesdita.

Era do fryjë mesatare me shpejtësi deri 35 km/h, nga drejtimi veriperëndimor ndërsa në det të hapur krijohet dallgëzim 3 ballë.

Të fundit