Flash News

E-TJERA

Kthjellime dhe vranësira, si pritet të jetë moti sot

Kthjellime dhe vranësira, si pritet të jetë moti sot

Për ditën e enjte vendi ynë do të ndikohet nga kushte atmosferike të qëndrueshme.

Moti parashikohet i kthjellët e me vranësira në shtim pas orëve të mesditës.

Era pritet të fryjë me drejtim juglindje – jugperëndim me shpejtësi mesatare 1-5m/sek, përgjatë vijës bregdetare e lugina era fiton shpejtësi 7-8m/sek, pas orëve të mesditës era pritet të fitojë shpejtësi 10-12m/sek shoqëruar me dallgëzim të forcës 1-2 ballë.

Temperaturat parashikohen:

-në zonat malore 0 deri 16°C

-në zonat e ulëta 4 deri 19°C

-në zonat bregdetare 4 deri 19°C

Të fundit