Flash News

E-TJERA

Kthjellimet nuk do të zgjasin, parashikimi i motit për fundjavën

Kthjellimet nuk do të zgjasin, parashikimi i motit për fundjavën

Kjo fundjavë parashikohet me ndikim të masave ajrore të paqëndrueshme. Moti do të jetë me vranësira të dendura, duke nisur që prej orëve të paradites së të shtunës, gjë e cila do të vijojë edhe të dielën.

Reshjet lokale të shiut do të nisin të shtunën në mbrëmje dhe do të vijojnë gjatë gjithë së dielës, sipas Shërbimit Meterologjik Ushtarak. Reshjet e shiut do të jenë të herëpashershme me intensitet mesatar.

Në relievet malore priten reshje dëbore. Era do të fryjë me drejtim juglindje-verilindje e lehtë e mesatare në bregdet. Ndërsa valëzimi në dete pritet i forcës 2 deri 4 ballë.

Kthjellimet nuk do të zgjasin, parashikimi i motit për fundjavën

Kthjellimet nuk do të zgjasin, parashikimi i motit për fundjavën

Të fundit