E-TJERA

“Kur ikin artistët si ai, ikën edhe pak Shqipëri!”, politikanë e artistë mesazhe pas ndarjes nga jeta të Avni Mulës

“Kur ikin artistët si ai, ikën edhe pak Shqipëri!”,

Avni Mula, artisti i madh shqiptar, mbylli sytë sot në moshën 92-vjeçare.

Lajmin e dha e bija, Inva Mula përmes rrjeteve sociale, ku shkruante: “Gjiganti jonë fluturoi në Valsin e Përjetësisë!

Për një përshëndetje me dorë në zemër, homazhet kryen nesër, 30 tetor, ora 11:00-13:00 në hollin e Universitetit të Arteve, Tiranë. Avni Mula 04.01.1928 - 29.10.2020”.

Menjëherë në rrjetet sociale, politikanë dhe artistë kanë reaguar me trishtim për ndarjen nga jeta të kompozitorit të shquar.

“Kur ikin artistët si ai, ikën edhe pak Shqipëri!”,

Lulzim Basha: Arti dhe artdashësit shqiptarë humbën sot Avni Mulën artistin e madh dhe kompozitorin që ndriçoi me artin e tij kohët e errëta e na la pas një krijimtari të vyer. Mendimet e mia sot janë për Invën dhe familjen Mula, miqtë dhe kolegët e artistit të madh Avni Mula. U prehtë në paqe!

“Kur ikin artistët si ai, ikën edhe pak Shqipëri!”,“Kur ikin artistët si ai, ikën edhe pak Shqipëri!”,“Kur ikin artistët si ai, ikën edhe pak Shqipëri!”,

Ditari politik

Të fundit