Flash News

Bota

Kush është vajza "sekrete" e Vladimir Putin nga marrëdhënia me sanitaren e kthyer në milionere?

Kush është vajza "sekrete" e Vladimir Putin nga

Vladimir Putin thuhet se ka një vajzë të fshehtë adoleshente, nëna e së cilës është një sanitare e kthyer në milionere, sipas një faqe hetimore ruse.

Ajo raportohet të jetë Yelizaveta Vladimirovna, një 17-vjeçare e lindur nga një lidhje e gjatë midis Putinit dhe nënës së saj Svetlana Krivonogikh, shkruan Daily Mail.

Burimet që folën për faqen hetimore "Proekt" thanë se Putini dhe Svetlana filluan lidhjen e tyre në fund të viteve nëntëdhjetë, ndërsa ajo ishte një pastruese dhe ai ishte kreu i martuar i FSB, para se të ndahej diku në fillim të viteve 2000, pasi lindi Yelizaveta.
Putini nuk dha asnjë reagim ndaj raportit, ndërsa zëdhënësi i Kremlinit Dmitry Peskov mohoi gjithçka për Svetlanën ose vajzën e saj.

Informacioni i mbledhur nga "Proekt" bënë me dije se Svetlana ka lindur në Shën Petersburg në 1975, duke u rritur në një apartament modest mes fqinjëve me lidhje me krimin e organizuar.

Gjatë fundit të viteve '90 ajo punoi si zonjë pastruese në një dyqan afër shtëpisë së saj të familjes ndërsa studionte në Universitetin e Ekonomisë dhe Financave në Departamentin e Marrëdhënieve Ekonomike Ndërkombëtare.

Në vitin 2000 ajo u diplomua, dhe menjëherë më pas u zhvendos nga banesa dhe në rezidencën e saj të re në Ishujt Kamenny me nënën e saj.

Banesat në ishull nuk janë për shitje të përgjithshme dhe janë të okupuara vetëm nga ata që janë afër Putinit, raporton faqja.

Në të njëjtën kohë ajo mendohet të ketë hyrë në pronësi të opsioneve të vlefshme të aksioneve, pa asnjë bamirës të shënuar në regjistrat publik.

Putini mendohet të ketë dy vajza nga ish-gruaja e tij, përfshirë të emëruarën valltare të kthyer në politikë Katerina Tikhonova +3

Putini mendohet të ketë dy vajza nga ish-gruaja e tij, duke përfshirë edhe të emëruarin politik, të kthyer në balerin, Katerina Tikhonova.

Sidoqoftë, një nga zotërimet e saj më të mëdha të aksioneve është në Bank Rossiya, e cila ka lidhje me Putinin dhe shumë miq të tij.

Tre vjet më vonë, Svetlana lindi vajzën Yelizaveta - e cila nuk ka një baba të shënuar në certifikatën e saj të lindjes, sipas Proekt.

Identifikuesi i vetëm i mundshëm është emri i saj i mesëm - zakonisht rrjedh nga emri i babait në Rusi - që është Vladimirovna, raporton faqja.

Dy burime të afërta me Svetlanën thanë se Putini ishte dashamirësi i saj misterioz dhe se lidhja e tyre filloi disa kohë në vitet nëntëdhjetë dhe përfundoi në fillim të viteve 2000.

Nuk është e qartë saktësisht kur ose si u takuan çiftet, ose pse ata u ndanë përfundimisht.

Disa kohë para vitit 2010 të dy mendohet se kanë shkëputur lidhjet plotësisht, thanë burimet.

Sidoqoftë, Svetlana ende gëzon shtëpinë e saj në Shën Petersburg së bashku me pronat e tjera në Soçi dhe Moskë, me vlerë të vlerësuar gjithsej 11 milion dollarë.

Ajo gjithashtu mendohet të ketë një shumicë aksionesh në Resortin e Skive Igora, 70 milje në veri të Shën Petersburg, i cili është një vend i preferuar për Putinin, dhe një tjetër shumicë aksionesh në vendin e performancës së Qendrës Leningrad.

Sipas Proekt, vajza Yelizaveta përdor një mbiemër të rremë dhe ka disa profile të mediave sociale me këtë emër.

Imazhet e mbledhura prej saj nga ato llogari kanë 'një ngjashmëri fenomenale' me Putinin, raportoi faqja.

Putini ishte i martuar me gruan Lyudmila Aleksandrovna Ocheretnaya nga viti 1983 derisa u divorcuan në vitin 2013, dhe dyshja mendohet se kanë dy vajza së bashku.

Njëra është Katerina Tikhonova, një e emëruar valltare e kthyer në politike dhe tjetra është doktoresha Maria Vorontsova.

Sidoqoftë, Putini kurrë nuk i ka pranuar publikisht gratë si bijat e tij dhe zakonisht është me mendje të ngushtë për familjen e tij.

Tani mendohet se po takohet me ish-gjimnasten Alina Kabaeva, 37 vjeç.

Proekt thotë se ata kontaktuan Svetlanën e cila premtoi të kthente thirrjen e tyre - por nuk kishte dëgjuar prej saj në kohën e botimit.

Yelizaveta fshiu fotot që shfaqnin fytyrën e saj nga mediat sociale pasi u kontaktua Svetlana dhe para botimit të historisë, shtoi faqja.

Kush është vajza "sekrete" e Vladimir Putin nga

Ditari politik

Të fundit