Flash News

E-TJERA

Ky është kryekomisari i arrestuar sot në Korçë

Ky është kryekomisari i arrestuar sot në Korçë

Personi që shihni në foto është Stilian Pasho, kryekomisari i arrestuar këtë të enjte në Korçë për trafik droge.

Nga hetimet rezulton se kryekomisari ka lejuar shtetasin, L.L, të kalojë kufirin në PKK Kapshticë pa iu nënshtruar kontrollit kufitar në automjet, si dhe duke urdhëruar vartësit për mos kryerjen e kontrollit në mjetin e tij.

Por, pas kalimit të doganës shqiptare, mjeti në fjalë u ndalua nga pala greke, që gjeti dhe sekuestroi lëndën narkotike.

 

 

Të fundit