Flash News

E-TJERA

"Ky ishte samiti", gazetari tregon drekën Rama-Vuçiç-Soros

"Ky ishte samiti", gazetari tregon drekën

Gazetari Bledian Koka ka treguar se pas Samitti për Ukrainën, kryeministri Rama, Aleksandër Vuçiç dhe Alex Soros kanë konsumuar një drekë të tre.

Për Syri TV, Koka tha se në fakt ky ishte samiti, teksa theksoi se Soros është zgjedhur si nga Rama dhe nga Veliaj si aleat, pasi sipas gazetarit vetëm një aleat i tillë, mund t’i ndihmojë të fitojnë zgjedhjet.

"Mbrëmë kanë ngrënë darkë vetëm ata të tre, Vuçiç, Rama dhe Soros. Ky ishte samiti në fakt.

I vetmi i fituar i samitit ishte Vuçicic. Zelensky erdhi për të marrë diçka, por ai që mori më shumë ishte Vuçiçi sepse përjashtoi mundësinë që të përmendjen qoftë edhe njëherë të vetme Kosova, meqë po flasim për paqen. Dhe e dyta ishte që falë ndërhyrjes së Vuçiç, Rusia nuk qenka faktor rreziku në rajonin e Ballkanit. Ai qenka për Europën dhe jo për rajonin e Ballkanit.

Deklarata fundore thoshte ne presidentët dhe ju shtetet, dhe as rajoni.

Edhe vazhdimi i sotëm nuk morëm gjë vesh nëse do të marrim lek apo jo. Do të anëtarësohemi apo jo në BE, na mban peng apo jo Greqia me Belerin. Sorosi e ka bërë të qartë që është me Edi Ramën. Njëri thotë vëllai im, tjetri thotë vëllai im, si Veliaj. Ata e kanë zgjedhur si aleat, sepse vetëm duke pasur aleat Xhorxh Sorosin mund të fitojnë zgjedhjet.

Pyetja është çfarë do të bëjë opozita?

Opozita zgjidhjen duhet ta gjejë tek 20 shkurti. E bëmë protestën ne, po për çfarë e bëmë ne. Protesta duhet të shtrojë hapat që duhet të ndjekë opozita, që janë kushtet e lojës që opozita të shkojë në zgjedhjet e 2025. Një nga zgjedhjet e para është kërkesa që duhet të fillojë sot dhe nuk duhet të përfundojë deri në plotësimin e saj, një qeveri teknike 6 muaj para zgjedhjeve", tha Koka.

Të fundit