Flash News

E-TJERA

Laborator droge në Fier, SPAK lëshon disa urdhër-arreste. Në aksion edhe DEA

Laborator droge në Fier, SPAK lëshon disa urdhër-arreste. Në
Foto ilustruese

Një laborator droge është zbuluar në Fratar të Fierit, pas një operacioni antidrogë nga SPAK.

Në sajë të këtij aksioni ku është përfshirë edhe DEA amerikane, Prokuroria e Posaçme ka lëshuar disa urdhër arreste në kuadër të këtij operacioni dhe deri tani janë arrestuar 15 persona. Mësohet se kokaina kishte mbërritur nga vendet e Amerikës Latine. 

 Detaje të mëtejshme priten në vijim.

Të fundit