Flash News

E-TJERA

Lame rrëfen si i hoqi armët nga shtëpia kur Nano dorëzoi qeverisjen: Ua shpërndave shokëve  

Lame rrëfen si i hoqi armët nga shtëpia kur Nano dorëzoi
Artan Lame

Drejtori i Agjencisë Shtetërore të Kadastrës, Artan Lame ka rrëfyer një episod të para shumë vitesh, kur në vend nisën arrestimet për armëmbajtjen pa leje në shtëpi.

I ftuar në “Zonë e Lirë”, Lame tregon se si i shpërndau shokëve armët e zjarrit që mbante në shtëpi në vitin 2005 kur u largua qeveria Nano.

Kur u ndërrua qeveria në 2005, pra Fatos Nano dorëzoi qeverisjen, pasi Sali Berisha filloi me arrestimet për ata që mbanin armë.

Unë thashë: bobo do na plasin brenda të tërëve. Do më gjenin në shtëpi armët, u nisa dhe me disa shokë natën se isha në plazh dhe nxorëm nga shtëpia me 4-5 makina dhe i shpërndamë nëpër shokë e nëpër miq dhe mbajta në shtëpi vetëm armët e demontuara”, tha Lame.  

 

Ditari politik

Të fundit