Flash News

E-TJERA

Para në këmbim të lejeve të legalizimit, arrestohet drejtor i Kadastrës në Berat

Para në këmbim të lejeve të legalizimit, arrestohet drejtor
Ervin Nelaj

Përfundon në prangat e policisë drejtori i ALUIZN-t në Berat, Ervin Nelaj, 38 vjeç, i akuzuar për korrupsion. Kjo akuzë është bërë me kërkesë të SPAK. 

Sipas policisës, pas një hetimi 9-mujor u finalizua operacioni policor i koduar "Aluizni", në kuadër të të cilit u ekzekutua masa e sigurisë "Arrest në burg", për Ervin Nelaj, 38 vjeç, banues në Berat, me detyrë drejtor i Agjencisë Shtetërore të Kadastrës në Drejtorinë Rajonale Berat.

Ky person dyshohet se gjatë ushtrimit të detyrës ka përvetësuar shuma parash nga persona të ndryshëm, me qëllim pajisjen e tyre me dokumentet e lejes së legalizimit.

Vijon puna për dokumentimin ligjor të plotë të kësaj veprimtarie kriminale dhe për identifikimin e personave të tjerë të përfshirë në këtë veprimtari korruptive.

Ditari politik

Të fundit