Flash News

E-TJERA

Luajnë vetëm për tri pikët, këto janë formacionet zyrtare të ndeshjes Turqi-Portugali

Luajnë vetëm për tri pikët, këto janë formacionet

Kombëtarja e Turqisë dhe ajo e Portugalisë kanë publikuar formacionet zyrtare të ndeshjes që do të nis në ora 18:00.

Dy ekipet që kanë nga tri pikë në Grupin F do të kërkojnë me çdo kusht fitoren për të siguruar kualifikimin në mesin e 16 më të mirave.

Të dy trajnerët kanë bërë disa ndryshime në formacionet në krahasim me ndeshjet e kaluara.

Formacionet zyrtare:

Turqia: Bayindir; Çelik, Akaydin, Bardakci, Kadioglu; Calhanoglu, Ayhan; Akgun, Kokcu, Akturkoglu; Alper Yilmaz.

Portugalia: Costa; Mendes, Dias, Pepe, Cancelo; Palhinha, Vitinha; Leao, Bruno, Silva; Ronaldo.

Të fundit