Flash News

E-TJERA

Makina del nga rruga, humb jetën drejtori i Pyjores në Shkodër, plagosen dy inspektorë

Makina del nga rruga, humb jetën drejtori i Pyjores në Shkodër,
Viktima Mark Ndou

Një aksident me pasojë vdekjen e një personi dhe plagosjen e dy të tjerëve u shënua mesditën e sotme në Pukë.

Sipas të dhënave paraprake, mjeti ka humbur kontrollin dhe ka dalë nga rruga në fshatin Bugjon të Pukës.

Për pasojë, ka humbur jetën Mark Ndou, 61 vjeç, drejtor i Inspektoratit të Mbrojtjes së Pyjeve në Shkodër. Po ashtu, nga aksidenti mbetën të plagosur edhe dy inspektorë që ndodheshin në mjet. Ata janë transportuar me helikopter në spitalin e Traumës në Tiranë, ku po marrin ndihmë të specializuar mjekësore.

 Nuk janë të qarta ende shkaqet e aksidentit.

Ditari politik

Të fundit