Flash News

E-TJERA

Makinat përplasen ‘kokë më kokë’ te Rruga e Arbrit, plagosen dy persona

Makinat përplasen ‘kokë më kokë’ te Rruga e

Një aksident i rëndë ka ndodhur në Rrugën e Arbrit në vendin e quajtur “Shkallët e Xibrit”.

Dy mjete janë përplasur kokë më kokë me njëri-tjetrin dhe për pasojë janë plagosur dy persona. A. G., 25 vjeç dhe U. K., 55 vjeç, janë dërguar fillimisht në qendrën shëndetësore të Klosit ku kanë marrë ndihmën e parë dhe më pas janë dërguar në Spitalin e Burrelit.

Mësohet se njëri prej të plagosurve do të niset drejt Tiranës. Policia po heton për shkaqet dhe rrethanat e aksidentit.

Të fundit