Flash News

E-TJERA

Manastirliu tregon a do jetë vaksina anti-covid e detyrueshme për popullatën dhe mjekët  

Manastirliu tregon a do jetë vaksina anti-covid e detyrueshme për

Vaksina anti-covid nuk do jetë e detyrueshme as për popullatën dhe as për mjekët.

Ky fakt është konfirmuar nga ministrja e shëndetësisë, Ogerta Manastirliu në emisionin ‘opinion’.

“Nuk do jetë e detyrueshme, kushdo nuk e bën. Sa për punonjësit e shëndetësisë, ata e kuptojnë dhe janë më pak hezitues për vaksinat duke patur përvojë 100% me vaksinimin kundër grupit këtë vit. Besoj se nuk do ketë hezitim nga personeli.

Vaksina nuk do jetë e detyrueshme për popullatën, por është mbrojtja më e mirë për tu mbrojtur nga virusi”, tha ministrja.

Ditari politik

Të fundit