Flash News

E-TJERA

Masakra e Lushnjes, gjykata refuzon të marrë në pyetje miqtë e Laert Haxhisë

Masakra e Lushnjes, gjykata refuzon të marrë në pyetje miqtë

Gjykata ka refuzuar kërkesën e mbrojtjes së Laert Haxhisë për të marrë në pyetje si dëshmitar Orges Bilbilin e Kaloshin, miq të Haxhisë.

Seanca e radhës do të mbahet më 29 shkurt, ku do të njoftohen tre dëshmitarë të mbrojtjes.

Laert Haxhiu është duke u gjykuar ne mungese për atë qe njihet si Masakra e Lushnjës e ndodhur në shtator te 2017, ngjarje ku humbën jetën Jurgen Hoxha dhe Zamir Latifi.

Objektivi i atentatit dyshohet se ishte Xhulio Shkurti, nipi i Aldo Bares.

Të fundit