Flash News

E-TJERA

Masakra në Don Bosko/ Jepet masa e sigurisë për Nikoll Sherrnikun

Masakra në Don Bosko/ Jepet masa e sigurisë për Nikoll Sherrnikun

Gjykata ka lënë në burg, Nikoll Sherrnikun, i cili akuzohet se siguroi targën  makinës së atentatorëve të masakrës së Don Boskos.

Targa rezulton të jetë marrë në Gjermani nga Sherrniku.

Automjeti tip “BMË”, sëbashku me targat gjermane, është gjetur i djegur në fshatin Likmetaj, Manëz, Durrës.

Policia e shtetit shqiptar ka dërguar edhe disa letërporosi drejt shtetit gjerman por edhe Kosovës aty ku dyshohet se kanë lëvizur personat e tjerë të përfshirë.

Në masakrën e Don Boskos mbeti e vrarë banakierja Mimoza Paja dhe të plagosur disa të tjerë.

Të fundit