Flash News

E-TJERA

Mbante peng fëmijët dhe qëllonte me kallashnikov, ky është 40-vjeçari i arrestuar në Durrës

Mbante peng fëmijët dhe qëllonte me kallashnikov, ky

Ky është 40-vjeçari, Aleks Marku, i cili terrorizoi dy fëmijët e tij të mitur në Durrës.

Marku mbante peng në një apartament me qira javore në zonën e “Shkëmbit të Kavajës”, dy fëmijët e tij 6 dhe 11 vjeç duke qëlluar nga banesa me kallashnikov.

Forcat RENEA ndërhynë për të neutralizuar Markun dhe për t’i kërkuar që të lironte fëmijët.

Pas disa orësh këmbëngulje nga RENEA, Marku u arrestua dhe dy fëmijët u lanë të lirë.

 

Të fundit