Flash News

E-TJERA

Mbërrin në Shqipëri Mike Penc, viziton bazën e muxhahedinëve në Manzë

Mbërrin në Shqipëri Mike Penc, viziton bazën e

Ka mbërritur në tokën shqiptare ish-zv/presidenti amerikan Mike Pence.

Sapo ka mbërritur në Rinas, Pence ka vizituar kampin e muxhahedinëve iranianë që ndodhet prej vitesh në Manzë.

Të pranishëm në Manzë janë edhe kryetari i grupit parlamentar Socialist, Taulant Balla, deputeti demokrat Enkelejd Alibeaj, kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi dhe deputetë nga të gjitha forcat parlamentare.

Në muajin maj të këtij viti, Shqipëria u vizitua edhe nga ish-sekretari amerikan i shtetit, Mike Pompeo, në kuadër të aktiviteteve për 100-vjetorin e marrëdhënieve mes dy vendeve.

 

 

Të fundit