Flash News

E-TJERA

Mbi 2.5 milionë të vdekur dhe afro 115 milionë të infektuar, si paraqitet situata e Covid-19 në gjithë botën

Mbi 2.5 milionë të vdekur dhe afro 115 milionë të infektuar,

Që prej shpërthimit të pandemisë, numri i të infektuarve me Covid-19 në të gjithë botën, ka shkuar afro 115 milionë.

Mbi 2.5 milionë të vdekur dhe afro 115 milionë të infektuar,

Në të dhënat reale të "Worldmeter" - të cilat përditësohen nga momenti në moment sipas raportimeve të shteteve gjatë gjithë ditës,  shohim se deri tani (28 shkurt 2021) janë infektuar 114,593,069 me Covid-19.

Mbi 2.5 milionë të vdekur dhe afro 115 milionë të infektuar,

Ndërkohë mbi 2.5 milionë persona kanë humbur jetën me Covid-19. Deri sot, kjo shifër ka shkuar në 2,540,817 të jetëve të humbura nga virusi Covid-19 që prej fillimit të pandemisë.

Mbi 2.5 milionë të vdekur dhe afro 115 milionë të infektuar,

Vetëm sot janë regjistruar +227,454 raste të reja në të gjithë botën.

Mbi 2.5 milionë të vdekur dhe afro 115 milionë të infektuar,

Në Shqipëri, sot janë reraportuar 952 raste të reja me Covid-19 nga 2997 testime të kryera, teksa 21 persona nuk ia kanë dalë të fitojnë betejën me virusin  vdekjeprurës.

Politiko.al

 

Të fundit