Flash News

E-TJERA

Mbrojtësi i Kombëtares në shënjestër të Milanit

Mbrojtësi i Kombëtares në shënjestër të Milanit
Berat Gjimshiti

Shtohen zërat e një kalimi të mundshëm te Milani të mborjtësit të Kombëtares, Berat Gjimshitin.

Lajmin e kanë bërë të ditur mediat italiane të cilat flasin për një këmbëngulje të klubit italian për mbrojtësin shqiptar. Interesi i “Djallit” ka ardhur në rritje, sidomos pas dëmtimit të Mohamed Simakanit që ishte objektivi i deklaruar për këtë merkato dimri.

Oferta e Milanit mund të joshë Gjimshitin, i cili ka një kontratë deri në vitin 2023 me klubin aktual. Ai vlen 15 milionë euro, praktikisht e njëjta shumë që Maldini do të paguante për Simakanin. Kjo do të thotë që paratë nuk mungojnë, ndaj duhet gjetur akordi me homologët e Atalantës.

27-vjeçari i lindur në Zyrih mund të bëjë hapin e madh në karrierë për të qenë pjesë e një klubi historik dhe me shumë ambicie.

Ditari politik

Të fundit