Flash News

E-TJERA

Mbytet turistja në kanionin e Langaricës në Permet

Mbytet turistja në kanionin e Langaricës në Permet
Foto ilustruese

Një turiste e huaj ka humbur jetën sot në kanionin e Langaricës në Permet.

Mësohet se burrë e grua kanë qenë duke vizituar me këmbë kanionin , por për shkak të prurjeve të mëdha të ujit, gruan e ka marrë rrjedha dhe për pasojë është mbytur, ndërsa bashkëshorti i saj ka mundur të dalë në breg.

Përmet/Informacion paraprak

Rreth orës 18:25, shtetasi gjerman F. W., 72 vjeç dhe bashkëshortja e tij, shtetasja gjermane A. S., 66 vjeçe, kanë qenë duke vizituar me këmbë kanionin e Langaricës, Përmet.

Për shkak të prurjeve të mëdha të ujit, shtetasen A. S. e ka marrë rrjedha dhe për pasojë është mbytur, ndërsa bashkëshorti i saj ka mundur të dalë në breg.

Shërbimet e Policisë dhe ata të zjarrfikëses kanë nxjerrë nga uji trupin e pajetë të shtetases A. S.

Në vendngjarje ndodhet grupi hetimor, i cili po punon për sqarimin e rrethanave të ngjarjes.

Të fundit