Flash News

E-TJERA

Me kosore dhe sëpatë, pamje nga sherri mes dy familjeve në Pukë

Me kosore dhe sëpatë, pamje nga sherri mes dy familjeve në

Video më poshtë tregon pamjet e rënda nga sherri mes dy familjeve në Gjegjan të Pukës.

Siç shihet, anëtarët e dy familjeve janë përplasur duke përdorur mjete të forta, kosore dhe sëpatë. Nga sherri mbetën të plagosur 3 persona, Florin Zefi, Bardhe Zefi dhe Kol Marku.

Dyshohet se familjet Marku e Zefi u konfliktuan për çështje pronësie.

Edhe sot ka pasur sërish incidente ku mësohet se i është thyer xhami i makinës që drejtonte Hil Zefi. Ky i fundit madje ka bërë dhe denoncim në polici duke thënë se është sulmuar nga familja Marku.

"Në vijim të informacionit paraprak të dhënë mbrëmë, për një konflikt mes disa shtetasve, në fshatin Gjegjan, informojmë se specialistët për Hetimin e Krimeve të Komisariatit të Policisë Pukë kanë kryer veprimet hetimore për sqarimin e rrethanave të këtij konflikti. Në vijim të veprimeve janë arrestuar në flagrancë shtetasit:

K. M., 55 vjeç dhe F. Z., 36 vjeç, të dy banues në fshatin Gjegjan, Pukë.

Nga veprimet hetimore dyshohet se këta shtetas janë konfliktuar për motive pronësie. Nga përdorimi i sende të forta gjatë konfliktit mbetën të dëmtuar këta dy shtetas dhe shtetasja B. Z. (nëna e shtetasit F. Z.), e cila mori mjekim dhe është jashtë rrezikut për jetën.

Gjithashtu, në këtë konflikt dyshohet se është përfshirë edhe shtetasi K. K. (djali i shtetasit K. M.). Policia vijon punën për kapjen e tij dhe dokumentimin e plotë të rrethanave të konfliktit.

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Shkodër, për veprime të mëtejshme, për veprën penale “Plagosja e lehtë me dashje”", njofton policia.

 

Të fundit