Flash News

E-TJERA

"Me Kurtin Shqipëria shpreson, me ty Shqipëria vdes"/ Rama "mirëpritet" në Itali

"Me Kurtin Shqipëria shpreson, me ty Shqipëria vdes"/ Rama

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama këtë të diel do vijojë turin e takimeve me shqiptarët, që jetojnë dhe punojnë jashtë vendit.

Pas Greqisë, destinacioni i radhës i Ramës në takim me Diasporën është vendi fqinj, Italia. Nga Aeroporti i Rinasit, para fluturimit drejt vendit fqinj, Rama takimin me shqiptarët në Itali e cilëson si një “valle të dytë kuqezi në Europë”.

Ndërkohë një parullë e madhe kundër Ramës është shfaqur ne vendin ku do zhvillohet takimi.

Me Kurtin Shqipëria Shpreson, me ty Shqipëria vdes”, është mesazhi i shkruajtur.

Të fundit