Flash News

E-TJERA

Mediat greke: Minoritarët e sëmurë me covid do trajtohen në shtetin helen, sistemi shëndetësor në Shqipëri ka probleme  

Mediat greke: Minoritarët e sëmurë me covid do trajtohen në

Shteti grek ka dhënë dritën jeshile për trajtimin e minoritetit grek nga Shqipëri, të cilët janë të sëmurë rëndë me koronavirus.

Mediat greke raportojnë se natën e kaluar, 3 persona nga pakica greke u transportuan në Spitalet Universitare me ambulancë nga Kakavia: një pacient në gjendje kritike nga zona e Himarës, një mësues nga Livadhja me një problem serioz të frymëmarrjes dhe një mjek nga Derviçani.

Sipas të njëjtave burime, sistemi shëndetësor në Shqipëri, dhe veçanërisht në zonat e pakicës kombëtare greke, po përballet me probleme serioze.

Ditari politik

Të fundit