Flash News

E-TJERA

Merret vendimi, shqiptarët që morën vaksinën ruse dhe kineze do të lejohen të shkojnë në Greqi

Merret vendimi, shqiptarët që morën vaksinën ruse dhe kineze

Personat që janë vaksinuar me vaksinën ruse dhe atë kineze do të lejohen të hyjnë në Greqi.

Në këtë vendim përfitojnë edhe shqiptarët, të cilët janë vaksinuar me këto lloj vaksinash, ndonëse ende nuk janë miratuar nga Agjencia Europiane e Barnave.

Lajmi u bë i ditur nga ministrja e Shëndetësisë Vana Papaevangelou, në kuadër të masave për sezonin turistik.

 Disa ditë më parë ishte Franca ajo e cila hapi dyert për shqiptarët e vaksinuar e njohura nga EMA si Pfizer, Moderna, AstraZeneca dhe Johnson & Johnson. 

Të fundit