Flash News

E-TJERA

Mesut Ozil tërhiqet nga futbolli: Është koha për t’u larguar nga skena

Mesut Ozil tërhiqet nga futbolli: Është koha për t’u

Ish-mesfushori i Real Madrid dhe Arsenal ka kërkuar kohë për karrierën e tij pas një periudhe të shkurtër me Istanbul Basaksehir, të cilit iu bashkua vetëm në korrik. Mesut Ozil ishte transferuar në Turqi me Fenerbahcen më shumë se dy vjet më parë pas ndërprerjes së kontratës së tij me Arsenalin.

Në një deklaratë, Ozil ka njoftuar largimin përfundimtar nga futbolli, teksa falënderon klubet me të cilat ka luajtur.

“Pas shqyrtimit të menduar, po njoftoj tërheqjen time të menjëhershme nga futbolli profesionist. Unë kam pasur privilegjin të jem një futbollist profesionist për gati 17 vjet tani dhe ndihem jashtëzakonisht mirënjohës për mundësinë. Por javët dhe muajt e fundit, pasi kam pësuar edhe disa dëmtime, është bërë gjithnjë e më e qartë se është koha për t’u larguar nga skena e madhe e futbollit.

Ka qenë një udhëtim i mahnitshëm i mbushur me momente dhe emocione të paharrueshme. Dua të falënderoj klubet e mia - Schalke 04, Werder Bremen, Real Madrid, Arsenal FC, Fenerbahce, Ba§akëhir dhe trajnerët që më mbështetën, plus shokët e skuadrës që janë bërë miq.

Tani po pres me padurim gjithçka që kam përpara me gruan time të bukur, Amine, dhe dy vajzat e mia të bukura, Eda dhe Ela – por të jeni të sigurt që do të dëgjoni herë pas here nga unë në rrjetet sociale. kanale mediatike. Shihemi së shpejti, Mesut!”, ka shkruar ish-mesfushori në deklaratën e tij.

Pasi e filloi karrierën e tij në Bundesligën gjermane me Schalken dhe Ëerder Bremen, Ozil iu bashkua Real Madridit ku me të vërtetë bëri emër, pas një fushate të shkëlqyer në Kupën e Botës 2010 me Gjermaninë.

Të fundit