Flash News

E-TJERA

Meta: Rama ka në kuvend një opozitë ‘kukull’, me përjashtim të një deputeti

Meta: Rama ka në kuvend një opozitë ‘kukull’, me

Presidenti Ilir Meta e ka cilësuar sërish opozitën e ashtuquajtur parlamentare si ‘kukull’ të Edi Ramës.

Në një intervistë për ‘abc news’, Meta ka veçuar vetëm një prej prej tyre, deputetin Lefter Maliqi.

“Rama ka në Kuvend një opozitë tërësisht kukull, përveç Lefter Maliqit”, tha Meta.

Kujtojmë se Maliqi ka qenë më parë deputet i PD në Berat dhe më pas kaloi me PS. Aktualisht është deputet i opozitës së re dhe kritik i qeverisë.

Ditari politik

Të fundit