Flash News

E-TJERA

Minatori humbi jetën në galeritë e kromit në Bulqizë, disa të arrestuar

Minatori humbi jetën në galeritë e kromit në Bulqizë,

Policia e Bulqizës ka shoqëruar disa persona në lidhje me vdekjen e minatorit

Raportohet se dy minatorët me detyrë vagonist kanë qenë në frontin e punës në momentin që një masiv i madh gurësh është shembur dhe i ka zënë poshtë.

Për pasojë 29 vjeçari Armand Peshku ka humbur jetën në vend, ndërsa 40 vjeçari Hajdar Bala është transportuar me helikopter për në spitalin e Traumës në Tiranë në gjendje të rëndë shëndetësore.

Ndërkohë, policia pritet të japë detaje në lidhje me personat përgjegjës të cilët janë shoqëruar në ambjentet e policisë së Bulqizës.

Të fundit