Flash News

E-TJERA

Minutat shtesë ndëshkuan kuqezinjtë, Reja: I kam dhënë Shqipërisë dinjitet

Minutat shtesë ndëshkuan kuqezinjtë, Reja: I kam dhënë

Shqipëria nuk arriti dot t’i rrëmbente fitoren Islandës. Kuqezinjtë u ndëshkuan nga miqtë në minutat e fundit shtesë, kur Islanda barazoi sfidën.

Në një prononcim për mediat pas ndeshjes, trajner Edoardo Reja u shpreh se të gjithë janë të zhgënjyer nga rezultati dhe se duhet bërë një analizë e trajnerit dhe presidentit mbi rrugëtimin e tij në tre vite me Kombëtaren.

Reja tha se pavarësisht rezultatit i ka dhënë Shqipërisë dinjitet.

“Tani jemi shumë të zhgënjyer, qoftë unë dhe presidenti, qoftë edhe tifozët dhe i kërkoj ndjesë për këtë rezultat dhe këtë paraqitje. Donim shumë të fitonim qoftë kjo ndeshje, qoftë edhe me Izraelin, por kjo nuk ndodhi. Një trajner, kur nuk vjen rezultati i duhur, duhet të marrë parasysh konsideratat e tij, duhet të diskutojë me presidentin për të bërë një analizë të tre viteve që këtu. Mendoj se i kam dhënë dinjitet Shqipërisë. Kemi formuar një grup të mirë. Lojtarët kanë qenë të kënaqur me punën e bërë. Sigurisht që nuk jemi të kënaqur me rezultatet e marra në Nations League”, theksoi ai.

Të fundit