Flash News

E-TJERA

Mjafton asisti i Shaqirit, Embolo i rrëmben tre pikë Kamerunit

Mjafton asisti i Shaqirit, Embolo i rrëmben tre pikë Kamerunit

Zvicra ka mposhtur Kamerunin në ndehsjen e parë të grupit G.

Pjesa e parë e sfidës u mbyll pa gola për të dyja ekipet. Në pjesën e dytë Zvicrës do t’i mjaftonte vetëm një asist i Xherdan Shaiqirit ndaj Embolo, i cili çoi topin në rrjetë në minutën e 48’.

Zvicra merr kështu tre pikë në ndeshjen e parë. Përballja më e fortë e grupit G është ndeshja mes Zvicrës dhe Serbisë e cila luhet më 2 dhjetor.

Të fundit