Flash News

E-TJERA

Mjegulla ‘pushton’ vendin, autoritetet thirrje drejtuesve të mjeteve: Tregoni kujdes në këto akse

Mjegulla ‘pushton’ vendin, autoritetet thirrje drejtuesve të

Prej mbrëmjes së djeshme, mjegulla e dendur ka pushtuar disa zona të vendit.

Në Lezhë, Durrës, por edhe në Vlorë është vënë re një prezencë e mjegullës. Autoriteti Rrugor Shqiptar njoftoi këtë mëngjes se mjegulla, prezent në akset Krujë-Fushë Krujë-Laç-Milot-Patok ka krijuar vështirësi për drejtuesit e mjeteve.

ARRSh u ka bërë thirrje shoferëve që të tregojnë kujdes dhe të qarkullojnë me shpejtësi të ulët.

“Në akset Krujë-Fushë Krujë-Laç-Milot-Patok ka prezencë të madhe mjegulle, e cila sjell vështirësi në qarkullimin e mjeteve.

Përdoruesit e rrugës, që janë duke udhëtuar/kaluar drejt këtyre akseve të tregohen të kujdesshëm, të ulin shpejtësinë dhe të respektojnë sinjalistikën rrugore”, njofton ARRSH.

 

Të fundit