Flash News

E-TJERA

Moti dhe temperaturat për këtë javë: Rikthehen reshjet

Moti dhe temperaturat për këtë javë: Rikthehen reshjet

Këtë javë do të ndiejmë realisht mbërritjen e dimrit. Sipas Shërbimit Meteorologjik Ushtarak, deri në mesjavë do të mbizotërojnë vranësirat dhe kthjellimet. Më tej, reshjet e shiut do të bëhen të pranishme të herëpashershme me intensitet të ulët dhe mesatar, kryesisht në jug të vendit.

Reshjet e dëborës do të rikthehen në male me intensitetet të ulët dhe lokalisht mesatar në alpe. Era do të fryjë me drejtim juglindje-verilindje e lehtë dhe mesatare në bregdet. Valëzimi në dete parashikohet i forcës 2-3 ballë. Ndërsa ditën e mërkurë, deri në 4 ballë.

Temperaturat, si më poshtë:

Moti dhe temperaturat për këtë javë: Rikthehen reshjet

Të fundit