Flash News

E-TJERA

Moti i keq përfshin vendit, ARRSH apel shoferëve: Pajisuni me zinxhirë dhe goma dimërore

Moti i keq përfshin vendit, ARRSH apel shoferëve: Pajisuni me

Vendi është përfshirë nga vala e të ftohtit me temperatura që pritet të shkojnë në -17°C. Autoriteti Rrugor Shqiptar ka nxjerrë një njoftim mbi gjendjen e akseve nacionale,ku bën me dije se gjatë natës ka pasur reshje shiu dhe dëbore në zonat malore

Reshje dëbore ka pasur në akset: Boboshticë-Dardhë, Qafë Thanë-Kapshticë, Fushë Stude-Klenjë, Bajram Curri-Valbonë, Kukës-Ura e Zapodit, Qafë Mali-Fierzë, Dedaj-Razëm-Bogë, Kuben-Vasije, Qafë Qelë-Pukë-Fushë Arrëz-Fushë Dukagjin.

Sipas ARRSH-së në këto akse nuk ka pasur problem me qarkullimin, pasi është hedhur kripe dhe janë pastruar nga mjetet borëpastruese.

Gjithashtu iu bën thirrje drejtuesëve të mjeteve të përdorin zinxhirë dhe goma dimërore në këto akse dhe jo vetëm.

Të fundit