E-TJERA

Moti i keq, shembet rruga në Lezhë, bllokohen qindra banorë të zonës

Moti i keq, shembet rruga në Lezhë, bllokohen qindra banorë
Nga vendi i ngjarjes

Moti i keq me reshje shiu prej disa ditësh ka krijuar probleme të shumta në disa zona të vendit, kryesisht në Shkodër e Lezhë.

Së fundmi, në Lezhë veç përmbytjeve dhe rrëshqitjeve të dherave, është shembur edhe rruga që lidh fshatrat e Ungrejit me Kallmetin.

Për pasojë, shembja e rrugës ka bllokuar qarkullimin për qindra banorë të zonës, siç duket edhe nga pamjet.

Rruga është ndërtuar vitet e fundit.

Ditari politik

Të fundit