Flash News

E-TJERA

Motori del nga rruga në Lushnjë, dy të plagosur

Motori del nga rruga në Lushnjë, dy të plagosur

Një aksident u shënua mbrëmjen e sotme në vendin e quajtur “Rrethrrotullimi i Çermës” në Lushnjë.

Sipas policisë, një motomjet ka humbur kontrollin dhe për pasojë u plagos drejtuesi dhe pasagjeri që udhëtonte me të.

“Rreth orës 17:45, në vendin e quajtur “Rrethrrotullimi i Çermës” shtetasi R. Q., 43 vjeç, banues në Lushnjë, duke drejtuar motomjetin ka humbur kontrollin mbi drejtimin e motomjetit dhe për pasojë motomjeti ka dalë nga rruga.

Si pasojë e daljes nga rruga të motomjetit, janë dëmtuar drejtuesi i motomjetit dhe pasagjeri shtetasi B. D., 37 vjeç, të cilët janë transportuar në spital për ndihmë mjekësore”, njofton policia.

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për sqarimin e rrethanave dhe shkakut të aksidentit.

 

Të fundit