Flash News

E-TJERA

NATO dhe KFOR urojnë Shqipërinë në 110 vjetorin e Ditën së Pavarësisë

NATO dhe KFOR urojnë Shqipërinë në 110 vjetorin e Ditën

Shqipëria feston sot 110 vjetorin e Ditës së Pavarësisë. NATO dhe KFOR kanë uruar vendin më 28 nëntor.

NATO ka zgjedhur përmes një postimi në Twitter ka ndarë një foto të ushtrisë me flamurin shqiptar.

“Bashkoheni me ne për të festuar Aleatin tonë Shqipërinë në Ditën e Pavarësisë së tyre!”, shkruan NATO në Tëitter.

Edhe KFOR-i ka uruar Shqipërinë me një mesazh dedikuar kontributit disavjeçar.

“Gëzuar Ditën e Pavarësisë për Shqipërinë, aleatin dhe mikun tonë. Shqipëria është anëtare e NATO-s që nga viti 2009 dhe kontribuon me më shumë se 50 ushtarë në misionin e KFOR-it”, thuhet në urim.

 

Të fundit