Flash News

E-TJERA

Ndeshja Kroaci-Shqipëri, cili është arbitri që do të gjykojë kuqezinjtë

Ndeshja Kroaci-Shqipëri, cili është arbitri që do të

Shqipëria do të përballet të mërkurën në orën 15.00 me Kroacinë, në ndeshjen e dytë të Euro 2024.

UEFA ka vendosur për arbitrin, i cili do të gjykojë takimin që do të luhet në Hamburg.

Gjyqtari francez Francois Letexier do të vendosë drejtësi, në sfidën mes kuqezinjve dhe kroatëve. Letexier ka qenë arbitër kryesor në 5 ndeshje të Champions League, 4 ndeshje të Europa League dhe 15 sfida të Ligue 1.

Të fundit