Flash News

E-TJERA

Ndeshja me Shqipërinë/ UEFA gjobit Kroacinë për gjestet e tifozëve në Euro 2024

Ndeshja me Shqipërinë/ UEFA gjobit Kroacinë për gjestet e

UEFA ka gjobitur Federatën e Futbollit të Kroacisë për gjestet e tifozëve në Euro 2024.


Kroacia luajti ndaj Shqipërisë të mërkurën e kësaj jave, e cila u mbyll me rezultatin 2-2. 

Kujtojme se tifozët kroat ndezën mjete piroteknike dhe hodhën sende në fushë. Kjo ka bërë që UEFA t’i dënojë ata me 28 mijë euro.

Kujtojmë që një dënim i tillë pritet edhe ndaj Federatës Shqiptare të Futbollit dhe futbollistit Mirlind Daku, i cili bëri fyrje për serbët dhe shtetasit e Maqedonisë së Veriut.

Të fundit