Flash News

E-TJERA

Në kërkim kombëtar për dro*ë, arrestohet 40-vjeçari në Durrës

Në kërkim kombëtar për dro*ë, arrestohet

Eduart Stafhasani është arrestuar pasi ishte shpallur në kërkim kombëtar Eduart Stafhasani i dënuar 40-vjeçarin me 12 vite burgim ku i kanë mbetur për të kryer edhe 7 vite. 

Njoftimi i policisë: 

Forca e Posaçme Operacionale, si rezultat i kontrolleve në zbatim të planit operacional “Sundimi i ligjit”, për kapjen e shtetasve në kërkim, bazuar dhe në informacionet e siguruara nga inteligjenca policore, finalizoi operacionin e koduar "Local".       

Gjatë operacionit është lokalizuar dhe kapur shtetasi Eduart Stafhasani 40 vjeç, banues në Durrës.          

Ky shtetas ishte shpallur në kërkim kombëtar, pasi Gjykata e Apelit Tiranë, me vendimin e datës 22.02.2024, e ka dënuar me 12 vjet burgim, për veprën penale “Prodhimi dhe shitja e lëndëve narkotike", nga të cilat i kanë mbetur për të kryer 7 vjet, 5 muaj e 12 ditë. 

Materialet proceduale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Durrës.

Të fundit