Flash News

E-TJERA

Në kërkim nga Gjermania për trafik dro*ge, arrestohet në Itali i riu shqiptar

Në kërkim nga Gjermania për trafik dro*ge, arrestohet në

Një 24-vjeçar shqiptar, është arrestuar nga policia në Itali pasi i shpallur në kërkim nga shteti gjerman për kokainë. 

Shqiptari identiteti i të cilit ende nuk bëhet me dije se është arrestuar në zonën e njohur si Modena.

Sipas mediave vendase ai kërkohej për një ngjarje të ndodhur në 13 shkurt, ku gjatë një kontrolli rrugor, në furgonin tip “Fiat Fiorino”, policia gjermane gjeti dhe sekuestroi 3.4 kg kokainë të fshehura.

 

Të fundit