Flash News

E-TJERA

Në kërkim nga SPAK, del një video e Ervin Matës

Në kërkim nga SPAK, del një video e Ervin Matës

Ervin Mata është shpallur në kërkim nga SPAK pas operacionit në të cilin u lëshuan 11 urdhër-arreste.

Klan News ka siguruar ekskluzivisht një video të Ervin Matës, por nuk dihet ende nëse kjo video është e filmuar më parë apo tani së fundmi që ndodhet në arrati.

Emri Matës është lakuar për herë të parë në ngjarjen e 4 Tetorit 2018 ku humbi jetën Fabian Gaxha dhe u plagos Ervis Martinaj e Elion Hato. Asokohe, gjatë marrjes në pyetje tha se nuk kishte qëlluar dhe as nuk kishte parë se kush qëlloi në drejtim të viktimës.

Gjykata caktoi ndaj tij masën e sigurisë detyrim për t’u paraqitur dy herë në muaj në Prokurori ndërsa prokuroria kërkoi arrest me burg mbi Matën.

 

Të fundit