Flash News

E-TJERA

Nën kërcënimin e thikës grabiste bizneset, përfundon në pranga i riu shqiptar në Greqi

Nën kërcënimin e thikës grabiste bizneset, përfundon

Një i ri shqiptar ka grabitur katër dyqane brenda një muaji në Kalamaria të Greqisë .

Gjatë muajit shkurt, 27-vjeçari nga Shqipëria ka hyrë në dy farmaci, një sallon lojërash fati dhe një kompani dërgesash postare, ku me anë të një thike që posedonte ka kërcënuar personat brenda këtyre ambienteve duke marrë në total 1320 euro.

I riu është arrestuar pas hetimeve të kryera nga autoritetet përkatëse të zonës së Kalamarisë, ndërsa pas një kontrolli të kryer në banesën e tij janë gjetur dhe konfiskuar thika me të cilën kryente grabitjet dhe rrobat që përdorte.

Të fundit