E-TJERA

Nga dita e nesërme, temperaturat nën zero dhe reshje bore në Shqipëri

Nga dita e nesërme, temperaturat nën zero dhe reshje bore në

Duke nisur nga nesër, e enjte, pritet që temperaturat të shënojnë nënë zero dhe në disa zona të Shqipërisë të ketë dhe reshje bore.

Në lartësinë mbi 400 metra reshjet do të jenë në formën e dëborës me intensitet të ulët, ndërsa në zonat malore në verilindje dhe juglindje me intensitet deri mesatar.

Sipas Sherbimit Meteorologjik Ushtarak, era do te fryje nga veriperëndimi me shpejtësi mesatare 1-8m/sek, e cila hera-herës fiton shpejtësi deri në 12m/sek kryesisht përgjatë vijës bregdetare.

Temperaturat parashikohen të jenë :
Zonat malore -6°C deri 6°C
Zonat e ulëta -1°C deri 12°C
Bregdeti 1°C deri 13°C

Ditari politik

Të fundit