Flash News

E-TJERA

Ngjarja në Himarë/ Qytetarët “shpërthejnë” në komente kundër Ramës dhe Policisë, kërkojnë dorëheqje

Ngjarja në Himarë/ Qytetarët “shpërthejnë”

Ngjarja e një dite me parë në Himarë, ku një fëmijë 7-vjeçar humbi jetën ka tronditur opinionin publik. Qytetarët kanë “shpërthyer” në komente në postimet e kryeministrit Edi Rama në Facebook, i cili flet për zhvillimin e vendit, ndërkohë që një e mitur humbi jetën si pasojë e mungesës së rregullave në plazhet shqiptare.

Komentuesit i kërkojnë Ramës të mbajë përgjegjësi për ngjarjen e ndodhur dje. Ndërkohë ky i fundit, në reagimin e bërë një ditë më parë, gjeti kohën të sulmonte dhe jo të mbante përgjegjësi. Më poshtë janë vetëm disa nga komentet e bëra në postimet e fundit në faqen e kryeministrit në Facebook.

Ngjarja në Himarë/ Qytetarët “shpërthejnë”

Ngjarja në Himarë/ Qytetarët “shpërthejnë”

Në po të njëjtën mënyrë kanë reaguar edhe në faqe e Policisë së Shtetit, ku kërkojnë të mbahet përgjegjësi dhe të japë dorëheqjen drejtori Gledis Nano. Ka edhe nga ata komentues që kërkojnë edhe largimin e ministres së Turizmit, Mirela Kumbaro.

Ngjarja në Himarë/ Qytetarët “shpërthejnë”

Të fundit