Flash News

E-TJERA

Ngrica dhe mjegull, parashikimi i motit për ditën e sotme

Ngrica dhe mjegull, parashikimi i motit për ditën e sotme

Moti do të jetë me kthjellime, por priten vranësira mesatare në zonat malore dhe mjegull me ngrica.

Temperaturat minimale do të luhaten -4 deri në 5 gradë. Ndërsa ato maksimale do të jenë 3-6°C në veri dhe 10-13°C në zonën e ulët dhe bregdet.

Era do të jetë me drejtim veri-perëndim me shpejtësi 8 m/sek dhe dallgëzim te forcës 3 ballë në det të hapur.

Të fundit